czerwca 24, 2017

WAKACJE czas zacząć !


Dziś pierwszy dzień wakacji! Wszyscy uczniowie na pewno cały rok czekają na te chwilę, aby móc oddać się błogiemu lenistwu. Ponieważ zbliża się wielkimi krokami sezon urlopowy, wielu z Was wyjedzie, bądź już wyjechało na wakacje, to mam dla Was recenzję książki, którą przypadkiem znalazłam – BRULION ZABAW W PODRÓŻY. Nazwałam ją sobie roboczo – alternatywa dla tabletu w samochodzie 😊 Może to trochę naiwnie, że wierzę, iż dziecko woli tę formę rozrywki od gier, ale może chociaż na chwilę uda Wam się oderwać je od ekranu.
 
Przyznam się "bez bicia", że po książkę sięgnęłam z sentymentu. Najpierw czytałam o niej w Internecie i kiedy zobaczyłam zdjęcia zawartości, wróciły wspomnienia. Dlaczego? Bo oto w "Brulionie …" zawarte są zabawy z czasów mojego dzieciństwa! Tak, tak stare dobre "statki", „państwa-miasta”, „łapki” i inne. Jak sięgnę pamięcią wstecz, przed oczami mam przerwy szkolne czy spotkania ze znajomymi, kiedy to „państwa-miasta” były ukoronowaniem towarzyskiej rozrywki 😜 W brulionie znajdziecie m.in. zasady oraz szablony potrzebne do wielu ponadczasowych gier i zabaw. Przykładowo gotową tabelę do gry we wspomniane wyżej „państwa-miasta”, kratki do gry w „kółko i krzyżyk”, zabawy z serii „połącz kropki” czy niezapomnianą „szubienicę”.


Mój syn złapał bakcyla, nawet przed wyjazdem na wakacje. Mam nadzieję, że wasze pociechy też skuszą się na chociaż krótką zamianę tabletu lub komórki na "Brulion zabaw w podróży". A co jeśli nie? Cóż … wtedy samemu można odbyć tę podróż sentymentalną i pobawić się kiedy nikt nie będzie patrzył 😊😜

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie wakacje już trwają, ale ja jeszcze nie byłam nigdzie na wyjeździe. Jednak całkiem niedługo już się to zmieni i należy mi się odpoczynek. Ubezpieczenie poprzez https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/ mam już także wykupione, więc pozostaje mi teraz czas aby zacząć się relaksować.

    OdpowiedzUsuń

"Tylko dla dorosłych" - Nina Majewska - Brown

Z roku na rok stawała się coraz mniej wyczulona na piękno, radość życia i własne posuwające się w latach ciało. Jeśli ten proces będzie ...

Copyright © 2016 NIEnaczytana , Blogger