czerwca 23, 2017

Książkowy zawrót głowy czyli prezent na Dzień Ojca


Jeśli zerwaliście kartkę z kalendarza i waszym oczom ukazała się data 23 CZERWCA to znaczy, że dziś mamy Dzień Ojca. Z tej okazji pozwoliłam sobie przeprowadzić mały research i sprawdzić jakie, oczywiście książkowe, prezenty można podarować swojemu tacie.😉
Zasadnicze pytanie brzmi: co gatunkowo czytają mężczyźni? „Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Virtualo zrealizował badanie "Zwyczaje Polaków związane z użytkowaniem ebooków i audiobooków", które pokazuje, iż Panowie zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej najchętniej sięgają po sensację i kryminał oraz po fantastykę. Na kolejnym miejscu pojawiają się książki z gatunku horror, thriller i historia, jak również biografie i powieści*”.

Poniżej moje subiektywne TOP 10😉

 Ruud Gullit „Jak oglądać piłkę nożną” 

Czy jeden napastnik może być lepszy od trzech? Dlaczego najlepsi obrońcy nigdy nie wykonują wślizgów? Gdzie leży klucz do skuteczności Messiego i Ronaldo oraz dlaczego Lewandowski strzelił pięć goli w dziewięć minut Wolfsburgowi? Zapraszamy w wyjątkową podróż po świecie futbolu z Ruudem Gullitem, który wyjaśnia, jak oglądać piłkę nożną.
Grał w legendarnym Milanie, był kapitanem fantastycznej reprezentacji Holandii z końca lat 80., został uznany najlepszym piłkarzem świata. Teraz z perspektywy zawodnika, trenera i eksperta pokazuje, jak należy patrzeć na każdy mecz, by widzieć więcej.
Ta książka zaskakuje, uczy, pozwala poszerzyć horyzonty. To idealna pozycja dla każdego – niezależnie, czy uważasz się za eksperta, czy dopiero zaczynasz przygodę z piłką nożną. Nikt wcześniej nie pisał o futbolu w ten sposób!

 źródło opisu  i foto Wydawnictwo SQN :http://www.wsqn.pl/ksiazki/ruud-gullit-jak-ogladac-pilke-nozna

Steve Davis. Interesting "Autobiografia legendy snookera"

Gdy w pierwszym poważnym turnieju wygrał wakacje w Hiszpanii, odsprzedał je za pół ceny koledze. Zamiast słońca i plaży wolał obskurne i wypełnione dymem kluby, gdzie od najmłodszych lat pod czujnym okiem ojca szlifował swoje snookerowe umiejętności.
W latach 80. to właśnie on, obok takich legend jak Ray Reardon, Dennis Taylor czy Alex Higgins, a także młodych gniewnych, jak Jimmy White, zmienił snooker z prowincjonalnej rozrywki w obsesję Brytyjczyków i dyscyplinę uwielbianą przez miliony. Był jedną z twarzy złotej ery tej gry.
W tej książce Steve Davis mówi o swojej drodze na szczyt, wspomina mecze, które przeszły do legendy, i opowiada o największych rywalach. Interesting to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby poznać historię ikony tej dyscypliny i odkryć fascynujące kulisy WIELKIEGO SNOOKERA.


Jo Nesbo „Syn”Sonny Lofthus odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. W kłopoty z prawem popadł po śmierci ojca policjanta. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która tragiczne odejście jego ojca przedstawia w zupełnie nowym świetle. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy.
źródło opisu i foto Wydawnictwo Dolnośląskie :https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/oferta/kryminaly/syn-twAdam Wajrak "Wilki" 


Nagle coś wielkiego i szarego wystrzeliło, zawróciło, rozpędziło się i ani się obejrzałem, jak wielkie wilczysko skoczyło i ogromnymi łapami trzepnęło mnie w klatkę piersiową. Cios był potężny. Zachwiałem się na nogach i tylko cudem nie runąłem na ziemię. Nie był to koniec wystawiania mnie na próbę. Nie zdążyłem jeszcze wyjść z szoku po uderzeniu, gdy wilk stanął przy moim boku, a ja poczułem na dłoni jego wielkie ostre zębiska. Trzymał ją spokojnie, ale bardzo stanowczo. Trzymał i patrzył mi w oczy swoimi brązowymi ślepiami, jakby chciał zapytać: "I co teraz, koleżko?".

 Remigiusz Mróz "Ekspozycja"

Tę książkę sama kupiłam mojemu mężowi, jako świeżo upieczonemu wielbicielowi autora, jako prezent od synów 😉 To pierwszy tom serii o Wiktorze Froście. 

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

źródło opisu i fot Wydawnictwo Filia: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/100


Peter Wohlleben "Sekretne życie drzew"

Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu, publicystyka. Wrzucam ją do zestawienia bo bardzo polecał mi tę pozycję mój teść 😉

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.
źródło opisu i foto Wydawnictwo Otwarte: http://otwarte.eu/book/sekretne-zycie-drzew-Adam Ehrlich Sachs "Po ojcu. Opowiadania, przypowieści i syndromy"

Zbiór stu siedemnastu krótkich opowiadań, których tematem są relacje między ojcem a synem. Poszczególni bohaterowie miotają się między skrajnym oddaniem a skrajną niechęcią. Jedni skłonni są do największych poświęceń w imię ojcowskiej miłości i synowskiego przywiązania. Inni robią wszystko, aby zerwać stosunki i zapomnieć o rodzinnych powinnościach w dążeniu do własnego szczęścia i wolności.
Synowie albo buntują się za wszelką cenę przeciw decyzjom podjętym przez ojców, albo z głęboką pokorą poddają się ich wyrokom. Ojcowie albo gotowi są oddać życie za synów, albo traktują ich jak własność. Relacje ojciec–syn okazują się polem okrutnej walki lub sanktuarium ślepej miłości jak świat długi i szeroki: w Las Vegas, Pradze, Austrii, Tunezji, Japonii, Paryżu, Ameryce, na Kaukazie, w czasach dawnych i współczesnych. Miniaturki literackie, mające charakter kolejnych odsłon przewodniego tematu, odmalowują to z niezwykłą sugestywnością, również w czytelniku budząc skrajne reakcje – od grozy po rozbawienie.

źródło opisu i foto Wydawnictwo Czarna Owca: https://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/po_ojcu,p74998783

Kopyra Tomasz "Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka"

To jest książka, którą powinien znać każdy miłośnik piwa, niezależnie od gustu i stopnia wtajemniczenia.
Autor – najpopularniejszy ekspert od piwa w Polsce – odkryje przed tobą całą różnorodność piwnego świata. Dowiesz się, że chmiel w piwie to jedynie przyprawa, a drożdże mogą wnieść do piwa zapach bananów, goździków czy końskiego siodła. Nauczysz się czytać etykiety, degustować i oceniać jakość piwa. Uświadomisz sobie, że domowe warzenie piwa nie jest trudniejsze niż ugotowanie zupy i że, za kiepskim smakiem taniego piwa nie stoi bydlęca żółć czy spirytus. Rewela(olu)cyjna książka, która pozwoli ci stać się piwnym geekiem i świadomie korzystać z owoców trwającej „piwnej rewolucji”.Emilia Padoł "Piosenkarze"

Po piosenkarkach muszą pojawić się ONI. Maciej Kossowski, Krzysztof Klenczon, Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński, Stan Borys, Edward Hulewicz, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Zaucha. Bigbitowi, rockowi, jazzujący, klasycyzujący – i poetyccy. Rządzący polską sceną muzyczną lat 60., 70. i 80. Bez ich piosenek, bez tych, które śpiewali, nie wyrosłoby kilka pokoleń Polaków – ba! niektórzy może w ogóle by się nie urodzili. Przeboje przebojami, ale najciekawsze jest to, co pod nimi drzemie. To, czego nie wiedzą wszyscy. Igła adaptera po raz ostatni opada na płytę. Gramy.


źródło opisu i foto Wydawnictwo Prószyński i Spółka: http://www.proszynski.pl/Piosenkarze-p-34613-.html


 Cary McNeal "Fakty do kupy"

Na koniec - nie byłabym sobą gdyby w moim zestawieniu nie znalazła się książka z serii "z przymrużeniem oka" 😃 Co mogę więcej powiedzieć? Urzekła mnie okładka i opis 😝

Oto zupełnie nowy zbiór zabawnych i przerażających wiadomości o świecie i człowieku oraz o tym, dlaczego w sumie mamy przechlapane (żeby nie powiedzieć dosadniej).
Mnóstwo kłopotliwych faktów i fascynujących zagadnień.
Informacje o ekscentrycznych celebrytach, kobiecych piersiach (#cycki), Internecie (#Internety), klaunach, seryjnych mordercach, fetyszach seksualnych, bekonie, gekonie, Elvisie i żołądkach, w których możemy wylądować. Kompendium wiedzy o najbardziej przerażających rzeczach, które nas otaczają.
A to i tak nie wszystko… Papier podobny do toaletowego, zatem książka ma co najmniej dwa zastosowania. Uwaga! Pozycja dla osób z dystansem. Ciastko do kawy – Fakty do kupy!

źródło opisu i foto Wydawnictwo Pascal: http://pascal.pl/fakty-do-kupy,2,5954.html* źródło badań:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Wioska kłamców" - Hanna Greń [PRZEDPREMIEROWO]

- Zwierzęta zawsze śmierdzą - burknął. Wyczuła w jego głosie pogardę, - Jedne mniej, inne więcej, ale śmierdzą wszystkie. Ludzie też, ...

Copyright © 2016 NIEnaczytana , Blogger