"Sport to jest to!" - Ole Könnecke

Ile jest dyscyplin sportu? Jak się sama nad tym zastanawiam, to nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Zwłaszcza wtedy, kiedy do tej dziedziny chciałabym zaliczyć... rzut podkową.
Książeczka "Sport to jest to!" przybliża młodemu czytelnikowi przeróżne rodzaje sportu. Odnajdzie on tutaj dyscypliny: zimowe, wodne, podwórkowe, motorowe i sporty nieco dziwaczne.
Poszczególne sporty opisane są w przystępny sposób. Dzięki temu dziecko może poznać podstawowe zasady oraz dowiedzieć się na czym polega dana rozgrywka. Przykładowo: w piłce nożnej najważniejsze jest to, aby umieścić jak najwięcej razy piłkę w bramce przeciwnika, zawodników odróżniają koszulki, a po wygranym meczu zwycięzcy się cieszą, a przegrani... denerwują. 
Książka wyjaśnia także, że istnieją sporty, w których ktoś wygrywa, a ktoś przegrywa, ale również takie, które można uprawiać dla rozrywki, czy sprawdzenia samego siebie. Nie zabraknie także sportów nietypowych takich jak: rzut balotem siana, rzut kłodą, czy siekierą.  
Młody czytelnik ma okazję poznać nowe dyscypliny jak slacklining. Jest to jedna z tych form aktywnego spędzania wolnego czasu, która jest uprawiana wyłącznie dla przyjemności. 
Książka w żartobliwy sposób uświadamia także, że aby realizować swoje sportowe pasje, należy posiadać określone cechy. I tak: aby biegać, jeździć na rowerze czy pływać, trzeba być wytrzymałym i sprawnym, a dla narciarza slalomowego jest to wspaniały sport, o ile umie on dobrze jeździć i pokonywać trasę wyznaczoną bramkami.
Podsumowując:

"Sport to jest to!" to bardzo kolorowa i sympatyczna propozycja dla najmłodszych czytelników. Nie tylko rozwija wiedzę na temat poszczególnych dyscyplin, ale także uświadamia, że wszelkie sukcesy w danej dziedzinie wymagają określonych predyspozycji oraz zaangażowania i treningów. Z książki dziecko dowie się także, że jeśli chce uprawiać sport, nie musi mieć obok rozbudowanego zaplecza. Wystarczy trochę dobrych chęci i odrobina kreatywności, a wtedy spędzony na aktywności czas wolny, będzie równie przyjemny.   

 
Książkę możecie kupić tutaj → "Sport to jest to!"
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu DEBIT. 
https://www.facebook.com/WydawnictwoDebit/

Komentarze

  1. Wartoby dzieci od najmłodszych lat wiedziała że sport to zdrowie i warto się ruszać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Tego typu nawyki warto wpajać od małego. Sport to zdrowie. Należy też dzieciom mówić jak zachować bezpieczeństwo na przykład w wodzie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

Copyright © NIEnaczytana