"Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele" - Brittany Rubiano

Czasami najlepiej zrobić Nic. Z takiego Nic może wyniknąć naprawdę Coś".
Przygody Kubusia Puchatka zna chyba każde dziecko na świecie. Seria książek autorstwa Alana Milne'a od wielu lat gości w sercach młodych Czytelników. Miś o małym rozumku rozbraja swoimi słowami niejednego smutasa. Książki opowiadające o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół są pełne liryzmu i na pewno mądrości. Stanowią one już klasykę literatury dziecięcej, a to, co dzieje się w Stumilowym Lesie zachwyca kolejne młode pokolenia. Takie opisy dotyczące przygód małego misia można znaleźć wszędzie. Jednak w przypadku tej książki, nie do końca można się zgodzić z fragmentem dotyczącym małego rozumku. No bo jakże to?! Skoro mogła powstać księga mądrości, to gdzieś jednak musiało dojść do przekłamania. To jak to w końcu jest z tymi złotymi myślami Kubusia Puchatka?
Książka wydana przez EGMONT zachwyca. Znajdziecie w niej wiele mądrych, czasem śmiesznych wypowiedzi misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Nie sposób nie rozczulić się czytając kolejne fragmenty. To tak jakbym znowu była dzieckiem, a  nawet coś więcej... Bo chociaż książka o przygodach Puchatka skierowana jest do młodych czytelników, to "Mała księga mądrości Kubusia" jest idealna przede wszystkim dla starszych miłośników literatury. Zdziwieni? 
Ile razy mieliście chwile załamania i czuliście się zrezygnowani kolejnym niepowodzeniem. Tutaj znajdziecie wiele mądrych, a jednocześnie prostych rad. To taki  mini przewodnik po życiowych dziedzinach. Podzielona na kilka rozdziałów książka może być idealnym remedium na zły humor. Jak rozchmurzyć pochmurne dni i bryknąć w stronę Ważnych Rzeczy. Banał? Ale ile w nim prawdy, dziecięcej szczerości i bezkrytycznego pojmowania świata. Każdemu z nas jest to czasem potrzebne...

Podsumowując:

"Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele" towarzyszy mi w gorszych momentach. Kiedy mam zły dzień, zabieram się za przeglądanie życiowych mądrości "misia o małym rozumku". To dzięki niemu znowu czuję się beztroska, jak w czasach kiedy byłam dzieckiem, a wszystko wydawało się takie proste. Polecam wam serdecznie. Dzięki niej inaczej spojrzycie na świat i chociaż wydawać by się mogło, że to banał, to naprawdę działa - sama sprawdziłam! Idealna lektura dla małych i dużych.

Książkę możecie zamówić tutaj:


Ze egzemplarze do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
https://egmont.pl/
 

Komentarze

  1. Czytałam przygodę Kubusia jako dziecko jak mój młody był mały to czytałam jemu. Bardzo mi się podoba ta propozycja dlatego na pewno znajdzie się na naszej półce

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

Copyright © NIEnaczytana