czerwca 17, 2018

"KŁOPOTY W SZKOLE" - CHRIS HIGGINS

 Pamiętacie swój pierwszy dzień w szkole? Ja tak. Bardzo się wtedy denerwowałam. Na szczęście wtedy poznałam Anię, z którą przyjaźniami się do dziś. 

Bella zaczyna naukę w nowej szkole, co oczywiście nie jest łatwe dla małej dziewczynki. Na szczęście (lub nieszczęście), ma u swojego boku Martę. Ale koleżanka, mówiąc najdelikatniej, jest nieco pechowa. Wszystko to sprawia, że już od samego początku Bella ma nie lada kłopoty. Najgorsze, że od pierwszego dnia podpada nauczycielowi Panu Mądrali. Z pomocą przyjaciółki Bella próbuje zatrzeć złe wrażenie, co nie zawsze wychodzi tak, jak sobie założyła.
"Kłopoty w szkole" to wesoła opowieść o małej dziewczynce, która próbuje sobie poradzić w nowym środowisku. Musi zmagać się z surowym nauczycielem i jego zasadami, z przemądrzałymi koleżankami, które nie odpuszczą żadnej nadarzającej się okazji, aby jej dopiec.

Duże litery i fajne ilustracje sprawiają, że młode czytelniczki na pewno polubią opowieść o Belli i Marcie. Zwłaszcza, że będą miały okazję porównania swoich początków w szkole, z tymi, które opisała autorka. Myślę, że to będzie mile spędzony czas, na nieco zakręconej lekturze "Kłopotów w szkole". 

Podsumowując:

Książeczka Chris Higgins to opowieść o początkach w nowej szkole. O przeszkodach spowodowanych nieznajomością panujących reguł, o zazdrości nowych koleżanek oraz o tym jak radzić sobie nawet w najtrudniejszych momentach. To zwariowana historia o tym, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, jeśli u twojego boku jest przyjaciel. 


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.
https://www.gwfoksal.pl/klopoty-w-szkole.html

1 komentarz:

  1. Kiedy mój siostrzeniec będzie szedł do szkoły, przeczytamy tą książeczkę wspólnie. 😊

    OdpowiedzUsuń

"Wioska kłamców" - Hanna Greń [PRZEDPREMIEROWO]

- Zwierzęta zawsze śmierdzą - burknął. Wyczuła w jego głosie pogardę, - Jedne mniej, inne więcej, ale śmierdzą wszystkie. Ludzie też, ...

Copyright © 2016 NIEnaczytana , Blogger