czerwca 29, 2018

"Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" - Melania Kapelusz

Mitologia to zbiór opowiadanych w danej społeczności lub literacko uporządkowany zbiór opowieści o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych, a także nauka zajmująca się zbieraniem, analizą, klasyfikacją i interpretacją mitów. Większość z nas zna mitologię Greków i Rzymian, ale czy słyszeliście kiedyś opowieści Słowian?
 
Pozwólcie, że zacznę nietypowo. Ostatnio bardzo głośno jest o serii książek, które nawiązują właśnie do słowiańskich wierzeń. Mamy, babcie zaczytują się w historii, gdzie jedną z głównych ról odgrywają tacy bogowie jak: Weles, czy Swarożyc. I teraz jest także wersja dziecięca, która umożliwi najmłodszym czytelnikom, wejście w ten niesamowity i ciekawy świat. A to wszystko za sprawą książki "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" z serii ART Wydawnictwa  EGMONT. 
We wszystkich wierzeniach istnieje mit o stworzeniu świata. Również tutaj znajdziecie słowiańską wersję. Będzie tu Weles i Perun i nauka, że razem można stworzyć wiele, a zazdrość i zachłanność nie popłacają. Nie chcę wam zdradzać fabuły wszystkich mitów, bo wolę, abyście sami mogli wejść w ten magiczny, fascynujący, a czasem przerażający świat.

Książka jest PRZEPIĘKNIE wydana. Nietuzinkowe ilustracje idealnie oddają klimat panujący w poszczególnych historiach. Ponadto znajdziecie w niej szablon, który można wyjąć i samemu stworzyć niezwykłe obrazy, nawiązujące do kultury Słowian. Dzięki tej książce na nowo odkryjecie znaczenie zjawisk przyrody. Mity sprawią, że poznacie kolejną wizję stworzenia świata. Waszą ciekawość na pewno rozbudzą opowieści o dawnych rytuałach i przenikaniu się świata boskiego z ziemskim.


Podsumowując:

"Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" to niezwykle ciekawa i magiczna książka. Zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Przedstawione w niej historie zabiorą was w magiczną podróż do świata naszych przodków. Jej ważnym elementem jest język, który jest na tyle przystępny, że mogą po nią sięgnąć dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Spróbujcie, a nie pożałujecie. Polecam!

Książkę możecie zamówić tutaj ➡ "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów"
 
Tytuł: "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" 
Liczba stron: 80
Autor:
Melania Kapelusz
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

 
Ze egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.

https://egmont.pl/2 komentarze:

"Wioska kłamców" - Hanna Greń [PRZEDPREMIEROWO]

- Zwierzęta zawsze śmierdzą - burknął. Wyczuła w jego głosie pogardę, - Jedne mniej, inne więcej, ale śmierdzą wszystkie. Ludzie też, ...

Copyright © 2016 NIEnaczytana , Blogger