Bing. Czytanka dla malucha

Znacie Binga? Króliczek ma trzy latka i chodzi do przedszkola. Maluch codziennie uczy się czegoś nowego i spędza czas ze swoimi przyjaciółmi. Wasze dzieci z pewnością znają małego bohatera z animowanego serialu, a teraz przyszedł czas na wersję książkową.

Pierwsza z bajek nosi tytuł "Pora spać" i opowiada o przygotowaniach Binga do nocnego wypoczynku. Maluch, przy pomocy swojego przyjaciela Flopa, stara się zapamiętać wszystkie czynności, jakie powinien wykonać zanim pójdzie spać. Wśród nich oczywiście mycie ząbków, siku, ulubiona maskotka oraz bajka na dobranoc. Przygotowania nie przebiegają bez małych problemów, ale dzięki niezawodnemu Flopowi, udaje się króliczkowi ułożyć do snu. 

Tę historię możecie śmiało wykorzystać, jeżeli wasze dzieci np. nie lubią myć zębów. Stawiając za przykład bajkowego przyjaciela, na pewno łatwiej będzie wam ich do tego zachęcić. To doskonały sposób, aby również w waszym domu spróbować wprowadzić "wieczorny rytuał" i poprzez wymienienie niezbędnych czynności, w pełni przygotować smyka do spania.  
Druga historia pt. "Wspólna zabawa" opowiada o spędzaniu czasu przez Binga i jego przyjaciół na budowaniu z klocków.  Króliczek postanowił postawić wieżę, a Koko - ułożyć tęczę. Podczas zabawy okazuje się, że zarówno Bing, jak i jego przyjaciółka, potrzebuję jednego klocka, aby ukończyć swoją budowlę. W jego posiadaniu jest mały Charlie, który wcale nie zamierza oddać czerwonej zabawki. Oba króliczki próbują przekonać go do zwrotu klocka. Niestety podczas rozśmieszania, Koko burzy wieżę Binga. Ze złości króliczek niszczy tęczę przyjaciółki. Na szczęście Flop godzi maluchy, proponując im wspólną zabawę. 
Ta bajka pokazuje, że warto połączyć siły w trakcie zabawy. Może być wam pomocna podczas próby rozdzielenia skłóconych dzieci i uświadomienia im, że razem wcale nie oznacza gorzej. Historia uczy, że zawsze trzeba sobie radzić, nawet jeśli początkowo dziecko czuje złość i bezsilność. A samodzielnie znalezione wyjście z sytuacji, może stać się jednocześnie fajnym wstępem do nowej przygody. 
Książeczki z serii "Czytanka dla malucha" są ślicznie wydane. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę i sprawiają, że dziecko zarówno podczas czytania bajki przez rodzica, jak i samodzielnego oglądania, z zainteresowaniem spędzi czas. A fakt, że przy okazji uczą prawidłowych zachowań, stanowi dodatkowy atut tej serii. Twarde strony o zaokrąglonych rogach sprawiają, że jest to bezpieczna zabawka przeznaczona zwłaszcza dla dzieci trzy-, cztero- i pięcioletnich. Nawet mój dwulatek chętnie po nie sięga. Polecam!
 
Książki możecie zamówić tutaj:
"Wspólna zabawa. Bing"  
Ze egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
 
https://egmont.pl/

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram

Copyright © NIEnaczytana