"Góry z dzieckiem" - Marlena Woch


Góry, chociaż są niezmienne, to ich smak dla każdego z nas jest inny. I to jest najpiękniejsze”
Jako rodzice dwójki dzieci w różnym wieku, planując urlop, zwracamy uwagę na możliwości wypoczynku z naszymi pociechami. Przygotowaniem wyprawy zajmuje się mój mąż, który jest pasjonatem planowania, dlatego to jemu powierzyłam zapoznanie się i ocenę książki "Góry z dzieckiem".

Wydana w formie poradnika książka Marleny Woch, jest propozycją przede wszystkich dla rodzin z dziećmi. Zawiera ona wiele interesujących informacji oraz praktycznych porad dla rodziców, głównie pociech w wieku 'żłobkowo - przedszkolnym', gdyż takie wymagają najwięcej przygotowań do wyprawy w góry. Jednak różnorodność ukazanych w niej wycieczek, zda egzamin także w przypadku starszych dziecięcych turystów.
Książka jest podzielona na dwie główne części. Pierwszą z nich stanowi napisany bardzo przystępnym językiem poradnik, który zawiera skondensowaną wiedzę dotyczącą kompleksowej "obsługi" dzieciaków: przed, w trakcie i po wędrówce. Poruszone w nim aspekty zdrowotne, te dotyczące bezpieczeństwa oraz motywacji, są zdecydowanie mocnym punktem tej pozycji wydawniczej. 
Znajdziecie tutaj nieocenione rady dotyczące:
- bezpieczeństwa w górach, w tym wyposażenia apteczki,
- odpowiedniego ubioru dla małych turystów,
- wyboru nosideł, czy chust dla niemowlaków i przedszkolaków,
- motywacji dzieci do wyjścia w góry i traktowania go jako rodzinnego hobby.
Druga część poświęcona została  propozycjom wycieczek. Duży wybór wypraw zadowoli nawet najbardziej wybrednego piechura. Trasy są podzielone według poziomu trudności, który odnosi się między innymi do: podłoża (czy nadaje się na podróż z wózkiem), długości trwania wędrówki oraz przeszkód na szlaku (np. klamry, łańcuchy, poręcze itp.). Opisy tras potraktowane zostały dosyć pobieżnie, przypuszczalnie jest to spowodowane mnogością propozycji przedstawionych przez autorkę. 
Podsumowując:

Jeżeli wycieczki górskie są waszą pasją, którą chcecie przekazać swoim dzieciom, to ta książka może stanowić doskonały poradnik praktyczny. Możecie potraktować go jako narzędzie do połączenia 'przyjemnego z pożytecznym' - z jednej strony odrywacie najmłodszych od elektronicznych rozrywek, a z drugiej dzielicie się z nimi możliwością obcowania z pięknem górskiej przyrody. Polecam!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu PASCAL. 


* cytat - znaleziony w Internecie


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram

Copyright © NIEnaczytana