sierpnia 12, 2018

"WIERNOŚĆ JEST TRUDNA" - AGATA PRZYBYŁEK [PRZEDPREMIEROWO] - PATRONAT MEDIALNY NIENACZYTANA

Nie zrozum mnie źle, ale na świecie na pewno jest wielu przystojniejszych ode mnie mężczyzn i ładniejszych od ciebie kobiet. O szerszych biodrach, bardziej lśniących włosach czy pełniejszych ustach… Są ludzie lepsi od nas, kochanie. Zabawniejsi, bardziej towarzyscy czy mądrzejsi. W związkach nie chodzi o to, żeby nie mieć wątpliwości, ale o to, żeby być ze sobą mimo, iż nie jesteśmy doskonali. Zresztą… – Uśmiechnął się lekko. – Czy tak naprawdę istnieją ideały?"
Perfekcyjna kobieta i perfekcyjny mężczyzna. Przed nimi perfekcyjny ślub. Czy coś może pójść... nieperfekcyjnie?

Eliza, jedna z bliźniaczek, sióstr Niny, którą poznaliśmy w "Ja chyba zwariuję!", przygotowuje się do swojego wielkiego dnia. Już niedługo ma wyjść za mąż za ideał mężczyzny - Pawła. Czas mija jej na przygotowaniach, w których uczestniczą oczywiście jej mama - Sabina oraz siostra - Patrycja. Pojawienie się Szczepana mocno namiesza w życiu bliźniaczek. Co wyniknie z tego "uczuciowego tercetu"? 
Na końcu pierwszego tomu serii "Miłość i inne szaleństwa" widniał napis 'happy end'. Dlatego przygotowałam się na nową historię, w której pierwsze skrzypce miały grać siostry głównej bohaterki "Ja chyba zwariuję!". Oczywiście liczyłam na aktywny udział w fabule jednej z bardziej charakternych postaci, czyli Sabiny. Jednak autorka akcję zbudowała wokół bliźniaczek. Eliza - przypominała mi wodę. Spokojna, ułożona, poprawna i do bólu... idealna. Dla kontrastu mamy Patrycję, która jest jak ogień. Pewna siebie, bezkompromisowa, zawsze dostaje to, na czym jej zależy. Momentami miałam ochotę udusić je obie! Były jak przeciwległe bieguny, jak czerń i biel, a ich skrajne charaktery ciężko było włożyć w jakieś ramy. Myślę, że Agata Przybyłek celowo tak wykreowała swoje bohaterki, aby pokazać, że pomimo różnic, jeżeli gra toczy się o miłość, ich drogi mogą się spotkać i prowadzić w kierunku... tego samego mężczyzny.

Poza miłosnymi zawirowaniami, w swojej najnowszej książce, autorka skupia się jednak na tytułowej wierności, a raczej jej braku. Jeżeli odwołalibyśmy się do encyklopedycznej definicji tego słowa, to odnajdziemy określenia tj. 'niezdradzający kogoś', 'służący komuś z oddaniem i przywiązany do kogoś', 'będący wyrazem przywiązania i oddania'. To jak to jest z tą wiernością? Agata Przybyłek pokazuje, że może ona dotyczyć każdego z nas, bez względu na wiek czy staż związku. Łatwo jest przekroczyć niepostrzeżenie tę cienką granicę, zrzucić winę na brak uniesień czy nudę, która potrafi wkraść się w małżeństwa z doświadczeniem. Ale wątpliwości i szukanie uczucia gdzie indziej, może spotkać także związki, które dopiero wkraczają na swoją drogę życia. Nie ma reguły. Niemniej jednak odpowiedzi na pytanie: czy wierność jest trudna, każdy powinien udzielić sobie sam.  
Podsumowując:

W drugim tomie serii Agata Przybyłek stawia swoich bohaterów przed trudnymi wyborami i uczuciowymi dylematami. Chociaż w książce "Wierność jest trudna" nie zabraknie humoru, który odnajdziemy głównie w słownych utarczkach między Sabiną, a Patrycją, to jest ona bardziej emocjonalna i ... Jaka? O tym musicie przekonać się sami. Na koniec chciałam tylko dodać, że zakończenie zostawi was z wypiekami na twarzy. Będziecie zaskoczeni i załamani, że... musicie czekać na kolejną część! Wszystko to dlatego, że autorka nieźle namieszała. 😉 Polecam!

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania oraz objęcia książki patronatem medialnym dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Czwarta Strona.  


https://www.facebook.com/przybylekagata/
https://www.facebook.com/czwartastrona/

6 komentarzy:

 1. Czekam z niecierpliwością na swój egzemplarz tej książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chce jak ja bardzo ją chcę, po Twojej recenzji jeszcze bardziej!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy tom czytało się bardzo przyjemnie, więc jestem bardzo ciekawa kontynuacji. Ale po Twojej recenzji chyba boję się zakończenia;)
  https://slonecznastronazycia.blog/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać, aż.się boję co będzie na końcu. ;)

  OdpowiedzUsuń

"Dawne kłamstwa" - Muna Shehadi

  Różowe szkła nie zawsze są złe. (...) Sama też je noszę. Świetnie się sprawdzają w ciężkich czasach". Opis tej powieści mnie zaintryg...

Copyright © 2016 NIEnaczytana , Blogger