"LATO UTKANE Z MARZEŃ" - GABRIELA GARGAŚ [PRZEDPREMIEROWO]

Są takie chwile, które chciałabyś przeżyć jeszcze raz z bijącym sercem. Wspominasz czyjeś spojrzenie, uśmiech, rozmowę. To chwile, które sprawiają, że czas na sekundę przestaje gnać do przodu. Takie momenty zawieszone między teraźniejszością a przyszłością. Tylko że na przyszłość i teraźniejszość niezwykle silne oddziałuje nasza przeszłość. Przeszłość, o której niekiedy chcemy zapomnieć."

W książce "Wieczór taki jak ten" Gabriela Gargaś zaprosiła nas do Złotkowa. Mogliśmy poznać nowych bohaterów, zakochać się w zimowych, bieszczadzkich krajobrazach. Czy letnia odsłona historii o urokliwym pensjonacie i jego mieszkańcach, jest równie klimatyczna?

W Różanym Pensjonacie czas płynie leniwie. Michalina nieustannie tęskni za Arturem, który tak rzadko pojawia się w Złotkowie, zbyt zajęty swoim życiem w dużym mieście. Wreszcie nadchodzi ten moment i zakochani mogą mieć chwilę tylko dla siebie. Jednak nie jest im dane cieszyć się swoim towarzystwem. Dzieci mężczyzny nie potrafią zaakceptować nowej miłości swojego ojca i na każdym kroku, próbują mu to uświadomić. Jak potoczą się ich losy? Czy ich uczucie będzie miało szansę, aby rozkwitnąć?
Wiecie co poczułam, kiedy skończyłam czytać "Lato utkane z marzeń"? Tęsknotę. Wszechogarniającą potrzebę, aby rzucić to wszystko i wyjechać... Tylko dokąd? Ale ta myśl towarzyszyła mi tylko przez moment. Od razu wróciłam do 'twardego stąpania po ziemi' i racjonalnych rozważań typu: nie da się, to niemożliwe, przecież są dzieci, przecież jest praca, nie mam teraz pieniędzy ... 
Ile razy w naszym życiu pojawiają się takie rozterki? Kiedy mamy ochotę uciec od tego zabiegania, ciągłego pośpiechu, pogoni za lepszym życiem, bardziej dostatnim. Za kolejną rzeczą, która ozdobi nasz dom, ale już za chwilę nie będziemy pamiętać, ile radości przyniósł nam jej zakup... I po co to wszystko? Czy nie lepiej byłoby chociaż raz postawić wszystko na jedną kartę i zacząć żyć, tak po prostu ... ?

W najnowszej książce Gabrieli Gargaś poznajemy dalsze losy Michaliny i Bartka. Od pierwszych stron kibicujemy dziewczynie, która przecież w swoim krótkim życiu przeszła już tak wiele. Trzymamy kciuki za jej związek z Arturem i szczęśliwe, spokojne życie. Znowu możemy poczuć się jak w domu, za sprawą babci Zosi i zapachów unoszących się w cukierni "Cynamonowe serca", które są wręcz wyczuwalne podczas lektury. Jednak poza znanymi wątkami, autorka zaserwowała nam całą gamę nowych emocji i bohaterów, którzy nadają kolorytu tak urokliwemu miejscu, jakim jest Złotkowo. 
Cieszę się, że Gabriela Gargaś rozwinęła watek pani Jadwigi i jej córki Amelii. Poznajemy powody jej tajemniczego zniknięcia oraz zerwania kontaktów z matką. Jest to emocjonalna podróż w czasie, która ukazuje trudne relacje i zawiłości matczynej miłości. 
Podsumowując:

"Lato utkane z marzeń" to opowieść życiem pisana. Każdego dnia ktoś rodzi się i umiera, ktoś jest szczęśliwy, a ktoś cierpi z powodu złamanego serca. Bohaterowie - ludzie tacy jak my i ich historie uświadamiają, że nasze życie choć pozornie zwyczajne, może być zupełnie niezwykłe. Że zawsze warto walczyć o miłość, o rodzinę. A czasem można po prostu odpuścić i pomyśleć tylko o sobie, swoim szczęściu i spełnieniu. Albo rzucić wszystko i wyjechać... chociażby w Bieszczady.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Czwarta Strona.

https://www.facebook.com/gargasgabriela/
https://www.facebook.com/czwartastrona/

 

Komentarze

 1. Bardzo lubię książki życiem pisane, więc mam nadzieję, że uda mi się upolować tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie do niej zajrzę :) Ale dopiero za jakiś czas ;) Teraz czytam "Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach książki tej autorki i tę również chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życie niestety jest bardzo przewrotnie i dlatego warto pomyśleć o sobie, szczesciu oraz postarać się aby było nam dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tego typu książki są najlepsze, być może czas trochę odpocząć od kryminałów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wlasnie przeczytalam "A miedzy nami wspomnienia "piekna historia chetnie przeczytam inna ksiazke pani Gargas

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

Copyright © NIEnaczytana