Czytam sobie - Muffiny Eufrozyny [POZIOM 1]

Czy chcecie aby wasze dzieci "złapały bakcyla" do czytania? Aby czerpały z samodzielnego czytania prawdziwą radość? Jeśli chociaż na jedno z  tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to polecam wam serię firmy EGMONT "Czytam sobie".

To bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci w wieku 5-7 lat na 3 poziomach zaawansowania w czytaniu. 
Poziom 1: składam słowa (150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania)
Poziom 2: składam zdania (800-900 wyrazów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu; 23 podstawowe głoski oraz "h"; ćwiczenie sylabizowania
Poziom 3: połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście); użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej złożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów).
Jedną z książeczek z poziomu 1 jest książka Justyny Bednarek - "Muffiny Eufrozyny". To propozycja dla małych miłośników wspólnego kucharzenia. Pięknie ilustrowana obrazkami autorstwa Darii Solak, zachęca do czytania. A co ważne - do samodzielnego czytania.
Duże litery oraz przeliterowane trudne wyrazy na kolejnych stronach sprawiają, że dziecko w powodzeniem może zagłębić się w lekturze bez pomocy dorosłej osoby. 

Dodatkowym motywatorem dla naszych najmłodszych może być także, znajdujący się na końcu książeczki, DYPLOM SUKCESU. Dziecko otrzymuje nagrodę za piękne czytanie, którą dekoruje wybraną przez siebie naklejką z obrazkami z książeczki.
Podsumowując:

Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci z ochotą sięgały po książki, nawet jeśli ich zdolności czytania nie są jeszcze bardzo dobrze rozwinięte, to ta książeczka jest dla nich. Interesująca fabuła, duża czcionka i możliwość przyznania sobie nagrody - myślę, że to wystarczające formy zachęty. 😉

Książkę możecie zamówić tutaj ➡Muffiny Eufrozyny


Tytuł: " Muffiny Eufrozyny"
Liczba stron: 32
Autor: Justyna Bednarek Ilustracje: Daria SolakZe egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
https://egmont.pl/


Komentarze

instagram

Copyright © NIEnaczytana