maja 26, 2018

Czytam sobie - Złota Panna [POZIOM 2]

Tym razem mamy propozycję dla starszych dzieci, których umiejętność czytania jest na wyższym poziomie. Z serii Czytam sobie, o której pisałam TUTAJ warto zwrócić uwagę na książeczkę Joanny Papuzińskiej - "Złota panna". Opowiada ona o rezolutnej Ludce, która wyrusza na poszukiwanie złotego ptaka. Ta mała miłośniczka zagadek zabiera nasze dziecko w podróż po stolicy. 
Oczywiście jak to było w przypadku poprzednich książeczek, o których wam pisałam, także ta posiada duże litery. W związku z tym, że jest to jednak bajka z poziomu 2, znajdziemy w niej więcej tekstu oraz wyrazy, które tym razem są sylabizowane. 
W książce jest około 800-900 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać zdania. A na końcu - nagroda, czyli DYPLOM SUKCESU z naklejkami. 
Dodatkowo motywacją dla dziecka może być lista książeczek, które już zostały przez nie przeczytane. Może ono samodzielnie zaznaczyć i zobaczyć jakie postępy poczyniło. 😉

Podsumowując:

Seria "Czytam sobie" jest świetną propozycją dla dzieci, które uczą się czytać, na każdym poziomie zaawansowania. Barwne ilustracje, ciekawe historie oraz nagrody, które dziecko samo może sobie przyznać, są dobrym sposobem, aby zachęcić je do sięgnięcia po tę właśnie serię. 


Książkę możecie zamówić tutaj ➡ "Złota Panna"


Tytuł: " Złota Panna" Liczba stron: 48
Autor: Joanna Papuzińska Ilustracje: Katarzyna BajerowiczZe egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Smartfonowe dzieciaki" - Julianna Miner - patronat medialny NIEnaczytana [PREMIEROWO]

Masa dorosłych, wliczając w to rodziców, nadużywa mediów społecznościowych i samych telefonów. Tak jak palenie u rodziców jest wskazówką...

Copyright © 2016 NIEnaczytana , Blogger