#CZYTELNIA - IRON MAN - INWAZJA KOSMICZNYCH FANTOMÓW - Steve Behling

"Iron man. Inwazja kosmicznych fantomów" to druga z propozycji jakie wybrałam z serii #czytelnia. (o serii przeczytacie TUTAJ).
Tym razem coś dla męskiej części małych czytelników. Wkraczamy w świat superbohaterów, którzy ratują świat przed złem. Tony Stark przejął po śmierci ojca jego firmę, odnosząc gigantyczny sukces. Zależało mu jedynie na pieniądzach, nie interesowało go wcale, co dzieje się z bronią po sprzedaży, Jego postrzeganie świata zmieniło się po  napadzie w wyniku, którego został ciężko ranny. Skonstruował niesamowitą zbroję i miniaturowy reaktor, który podtrzymywał pracę serca. Odtąd stał się Iron Manem i zapragnął pomagać ludziom. 
W tej części przygód Tonego, Iron Man ma uratować parę agentów, którzy zajmowali się pewnym wynalazkiem. Przyjdzie mu zmierzyć się m.in. ze zmutowanymi psami. I chociaż jest przekonany o swojej wielkiej mocy, w ostatecznym rozrachunku dociera do niego, że nie poradzi sobie bez pomocy i wsparcia przyjaciół z grupy Avengers.  
Książka posiada kolorowe ilustracje, które przeplatane są wyrazami o zmienionej czcionce, czy wpisanymi w "chmurki". To nadaje jej charakter komiksowy i sprawia, że jej lektura wydaje się być bardziej dynamiczna. 

Podsumowując:

Iron man to propozycja przede wszystkim dla chłopców, którzy lubią wczuć się w rolę superbohatera. Uczy, że nawet jeśli jest się Iron Manem i posiada się supermoce, to "coś jednak jest w tej pracy zespołowej".  

Książkę możecie zamówić tutaj ➡Iron Man. Inwazja kosmicznych fantomów

Tytuł: "Iron Man. Inwazja kosmicznych fantomów"
Liczba stron: 128
Wiek: 8 - 10 lat
Tłumacz: Maciej Nowak-Kreyer

Ze egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
https://egmont.pl/
 

Komentarze

instagram

Copyright © NIEnaczytana