#CZYTELNIA - ZAPLĄTANI - SEKRETY UJAWNIONE - Kathy McCullough

#Czytelnia to nowy projekt Wydawnictwa EGMONT przeznaczony dla czytelników od 6 roku życia, w którym znalazły się znane i lubiane powieści z ulubionymi bohaterami.
Został podzielony na trzy poziomy, w zależności od wieku dziecka.
Poziom pierwszy, oznaczony kolorem żółtym, skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat. Są to około 100 stronicowe książki, których bohaterami są przede wszystkim Księżniczki i postaci znane z Krainy Lodu.
Poziom drugi, oznaczony na niebiesko, skierowany jest do dzieci w wieku 8-10 lat. Książki z tego poziomu to głównie powieści z bohaterami znanymi z serialu „Zaplątani”, marvelowskimi superherosami czy postaciami ze świata Star Wars. Grubość każdej z książek to 100-200 stron.
Poziom trzeci, kolor czerwony, to książki dla czytelników powyżej 12 roku życia. Każda z nich to ponad 200 stron pasjonującej przygody, przede wszystkim z bohaterami Star Wars oraz Twisted Tales, czyli najsłynniejszymi księżniczkami Disneya w zupełnie nowym, mrocznym ujęciu.
Ja wybrałam do recenzji książki z poziomu drugiego, a wśród nich historię Roszpunki znanej z filmu animowanego "Zaplątani". 
Zawiera ona dwa opowiadania: "O mały włos" oraz "Królewski festiwal naukowy". 
Pierwsza bajka przedstawia historię Roszpunki, która przy pomocy swojej przyjaciółki Kasandry próbuje odkryć, skąd wzięły się tajemnicze kamienie, które przyczyniły się do wzrostu jej długich, jasnych włosów. Natrafiają one na ślad szalonego naukowca Variana, który mimo szczerych chęci oraz badań analitycznych przeprowadzonych na włosach księżniczki, nie potrafi podać jednoznacznej odpowiedzi. 
Druga bajka jest związana z festiwalem naukowym, w którym oczywiście wziął udział Varian, ale także sama Roszpunka. Nie będę wam zdradzać jak zakończyły się szalone eksperymenty oraz kto zwyciężył w konkursie na najlepszy wynalazek. Mogę wam jednak zdradzić, że obie historie oprócz tego, że mogą umilić czas waszym pociechom, uczą współdziałania oraz tego, że przyjaźń i złożone obietnice, są warte więcej niż własne ambicje. 
Książka jest bardzo ładnie wydana. Posiada duże litery oraz prolog, który wprowadza małego czytelnika w świat Roszpunki i jej przyjaciół, z kameleonem Pascalem i koniem Maksem na czele.

Podsumowując:

"Sekrety ujawnione" to historia, która nie tylko bawi, ale także uczy. Dzięki jej lekturze dzieci mogą dowiedzieć się czegoś więcej o bohaterce jednej z ulubionych bajek Disneya. Polecam przede wszystkim dziewczynkom, chociaż postacie Variana i Julka są na tyle atrakcyjne, że książka zainteresuje także męską część małych czytelników.

Książkę możecie zamówić tutaj ➡"Sekrety ujawnione" 

Tytuł: "Zaplątani. Sekrety ujawnione"
Liczba stron: 128
Wiek: 8 - 10 lat
Tłumacz: Adrianna Zabrzewska

Ze egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
https://egmont.pl/
 


Komentarze

instagram

Copyright © NIEnaczytana