maja 07, 2018

#Czytelnia. Dzielna Do i Kwiat Wieczności - A.K. Yearling


Sięgnęłam po historie, której bohaterami są Kucyki Pony z serii #czytelnia (o serii przeczytacie TUTAJ), bo obudziła się we mnie mała dziewczynka. Która z naszych księżniczek nie marzy o takim przyjacielu? :)
W tej historii nie mamy jednak do czynienia jedynie ze słodkim kucykiem, a z łowczynią skarbów, czyli tytułową Do. Postanawia ona odnaleźć słynny Kwiat Wieczności. Kiedy wpada na trop jego istnienia, nic nie jest w stanie jej powstrzymać i wyrusza na jego poszukiwanie. 
Jak się można spodziewać, nie jest ona jedyna. Wszak któż nie chciałby być nieśmiertelny? Nasza bohaterka musi się spieszyć, aby skarb nie wpadł w niepowołane ręce. Jak potoczą się jej przygody? Tego dowiecie się sięgając po "Dzielna Do i Kwiat Wieczności".
Książka jest ładnie wydana. Kolorowa okładka zachęca, aby po nią sięgnąć, Nie zawiera ona jednak barwnych ilustracji, jest przeznaczona dla dzieci, które skupiają się głównie na lekturze. 
Książka ma również aspekt edukacyjny. Kluczowe są słowa, które padają na końcu historii, podczas rozmowy Do z badaczem Gallantem True: "Czasami spędzamy całe życie, goniąc za czymś, a kiedy w końcu udaje się nam to doścignąć, odkrywamy, że tak naprawdę zależało nam na samej pogoni". Opowieść o Do pokazuje, że to co pozornie jest marzeniem każdego z nas, po głębszym przemyśleniu, wcale nie jest takie atrakcyjne. Bo kto chciałby się męczyć żyjąc wiecznie? :)

Podsumowując:

"Dzielna Do i Kwiat Wieczności" to propozycja dla miłośników przygód i odkrywania tajemnic. To ciekawa historia, która wciąga od pierwszej strony i uczy odróżniać, co jest naprawdę istotne w życiu. 
Książkę możecie zamówić tutaj ➡Dzielna Do i Kwiat Wieczności


Tytuł: "Dzielna Do i Kwiat Wieczności"
Liczba stron: 208
Wiek: 7 - 13 latZe egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Tylko dla dorosłych" - Nina Majewska - Brown

Z roku na rok stawała się coraz mniej wyczulona na piękno, radość życia i własne posuwające się w latach ciało. Jeśli ten proces będzie ...

Copyright © 2016 NIEnaczytana , Blogger