"DALTONOWIE TRACĄ PAMIĘĆ" - LUCKY LUKE - Xavier Fauche, Jean Léturgie


I'm a poor lonesome cowboy and long way from home."
Ta krótka fraza z piosenki kończącej każdy odcinek serialu animowanego Lucky Luke, towarzyszy mi po dziś dzień. Dlatego z sentymentem sięgnęłam po propozycję Wydawnictwa EGMONT o dzielnym kowboju i jego przygodach.  

Fajnie było znów poczuć się jak dziecko. Historia Lucky Luke'a stanowi nieodłączny element mojego dzieciństwa. Wtedy to pojawiły się pierwsze telewizory kolorowe, a każdy z utęsknieniem czekał na dobranockę. Jednak opowieści o sprytnym kowboju wzięły swój początek z serii komiksów, stworzonej przez belgijskiego rysownika i scenarzystę Morrisa. 
Tytułowym głównym bohaterem serii jest Lucky Luke, najszybszy rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie i najgorszy koszmar braci Daltonów. Wszelkie przestępcze plany gangsterów są niweczone przez stróża prawa, który staje im na drodze. W jego przygodach towarzyszą mu inteligentny koń Jolly Jumper i trochę mniej inteligentny, żeby nie powiedzieć głupkowaty, pies Bzik. Jako fanka komiksów z ciekawością wzięłam do ręki propozycję Wydawnictwa EGMONT pt. "Daltonowie tracą pamięć", która stanowi jeden z 80 tomów o przygodach Lucky Luke'a.
Komiks jest bardzo ładnie wydany. Nasycone kolory oraz charakterystyczna, wyraźna kreska rysownika sprawiają, że poczułam jakbym przeniosła się w czasie do okresu, kiedy jako małe dziecko, mogłam się cieszyć lekturą. Chyba pewne rzeczy się po prostu nie starzeją. 😄
Nie będę wam zdradzać fabuły tej części przygód kowboja, ale mogę z całą pewnością powiedzieć, że będziecie się dobrze bawić. A to za sprawą braci Daltonów, którzy tym razem postanawiają wyjść z więzienia za sprawą fortelu, związanego z udawaniem amnezji. I prawie im się to udaje, kiedy pojawia się nie kto inny niż Lucky Luke, który ma pomóc im, przypomnieć sobie fakty z przeszłości.
Podsumowując:

Komiks "Daltonowie tracą pamięć" to świetna propozycja dla najmłodszych, ale także dla starszych czytelników. Ci pierwsi będą mieli okazję poznać kultową postać, a ci drudzy - poczuć się znowu młodzi. 😄 Dobra zabawa bez względu na wiek - gwarantowana!

Książkę możecie zamówić tutaj ➡"Daltonowie tracą pamięć"

Tytuł: "DALTONOWIE TRACĄ PAMIĘĆ"
Liczba stron: 48
Wiek: w moim odczuciu - bez ograniczeń
Ilustrator: Morris Tłumacz: Maria Mosiewicz

Ze egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu EGMONT.
https://egmont.pl/

Komentarze

instagram

Copyright © NIEnaczytana