"Królowa gwiazd" - Agnieszka Walczak - Chojecka

W człowieku często mieszka zło, o które sam siebie nie podejrzewa."
"Królowa gwiazd" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Walczak - Chojeckiej. Jak wypadło? Czy dałam się porwać historii, której akcja toczy się na słonecznej Malcie?

Cztery przyjaciółki nie mają do tej pory zbyt wielkich sukcesów w swoim zawodzie. Wszystkie są aktorkami, którym marzy się rola życia. Ponieważ jednak do tej pory nie udało im się zrealizować tego pragnienia, wpadają na pomysł, aby szukać szczęścia na Malcie, gdzie ma odbyć się festiwal filmowy. Jak zakończy się dla nich ta podróż?
Kiedy zaczęłam czytać "Królową gwiazd" byłam bardzo ciekawa, jak autorka połączyła historię o kobiecej przyjaźni ze światem filmowego show biznesu. Początkowo byłam trochę rozczarowania, bo fabuła zaczęła zmierzać w kierunku, który nie wzbudził mojej ciekawości. Ot cztery niespełnione aktorki wpadły na nieco szalony pomysł, zważywszy na ich sytuację życiową, i wyruszyły w nieznane, aby dostać upragnioną rolę. Jednak w miarę zagłębiania się w lekturze, moje zainteresowanie rosło. 
Na szczęście autorka nie skupiła się jedynie na przybliżeniu czytelnikowi "filmowego świata", ale zaserwowała mu coś więcej. Porwała go do malowniczego kraju, zdradzając tym samym swoje zamiłowanie do podróży. Bardzo obrazowo oddała klimat Malty co sprawiło, że w trakcie lektury czułam się tak, jakbym zwiedzała wyspę razem z bohaterkami. 
To co dla mnie stanowiło "smaczek", coś co sprawiło, że z zainteresowaniem śledziłam kolejne poczynania kobiet, była tajemnica, która pojawiła się wraz z męskim bohaterem - serbskim reżyserem Zoranem Mrviciem. Nie od razu mamy jednak możliwość ją odkryć. Autorka rozdaje karty powoli, buduje napięcie i wywołuje zniecierpliwienie związane z chęcią poznania większej ilości faktów dotyczących historii Zakonu Maltańskiego oraz prawdziwych pobudek mężczyzny o rolę w którego filmie walczą przyjaciółki. A wiecie co było najfajniejsze? Kiedy już myślałam, że udało mi rozwiązać zagadkę okazało się, że autorka ma jeszcze niejednego 'asa w rękawie'. 
Podsumowując:

"Królowa gwiazd" to nie tylko historia o świecie aktorów i pogoni za sławą. To przede wszystkim opowieść o kobiecej przyjaźni, która zostaje wystawiona na ciężką próbę. Autorka pokazuje co może się stać, kiedy egoizm przysłania to co ważne. Jak bardzo chęć zdobycia tego, czego się bardzo pragnie, może zaślepić człowieka i sprawić, że nie będzie przebierał w środkach, aby to osiągnąć. Polecam miłośnikom dalekich podróży oraz literackich przygód i tajemnic. Która z kobiet zdobędzie rolę i czy ich przyjaźń przetrwa? Aby się tego dowiedzieć, musicie sięgnąć po książkę Agnieszki Walczak - Chojeckiej. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki.
https://www.facebook.com/edipresseksiazki/

 

Komentarze

  1. Na ten moment nie planuję lektury tej książki, i ale w przyszłości, nie mówię nie. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

Copyright © NIEnaczytana