"PLANER TAKI JAKI TY" OD GABRIELI GARGAŚ

To co w pierwszym momencie przykuło moją uwagę w przypadku tego planera, to z całą pewnością piękne wydanie. Kobieca okładka i kolorystyka idealnie wpisała się w mój babski gust. A do tego fakt, że wnętrze zaprojektowała Gabriela Gargaś, nie był bez znaczenia. 
Co zatem znajdziemy w planerze poza piękną okładką? Już wszystko zdradzam. No może nie wszystko, ale mam nadzieję na tyle dużo, że uda mi się was zachęcić do jego zakupu, bo przyznaję, że sama jestem nim zauroczona. 
Planer taki jak ty zawiera:
- harmonogram miesięczny;
- tygodniowy plan;
- listę rzeczy do zrobienia każdego dnia;
- całe mnóstwo inspirujących cytatów;
- miejsce na menu;
- podsumowanie tygodnia;
- listę zakupów;
- miejsce na notatki. 
Sporo? To teraz pokaże wam jak to wygląda od środka. 

Planer zaczynamy od podsumowania roku. To bardzo ciekawa koncepcja aby zacząć coś od nowa, rozliczając się z tym co za nami.
Tutaj możecie same przed sobą przyznać się do waszych sukcesów, ale i tych rzeczy, które nie do końca wam się udały. Ze zdumieniem zdacie sobie sprawę, że kiedy przelejecie to wszystko na papier, to stwierdzicie, że należy wam się nagroda, bo przecież tyle wyzwań podjęłam i spróbowałam czegoś co do tej pory omijałam szerokim łukiem. Być może wpadniecie na pomysł, aby się w jakiś sposób nagrodzić? No bo czemu by nie. 😃 Jak już podsumujecie miniony rok, możecie wprowadzić do planera swoje cele na nadchodzący czas w dwóch kategoriach: coś dla ciała i coś dla ducha.
To co spodobało mi się (między innymi) w tym organizerze, to "plan zajęć dla dzieci". Dla mnie jest to bardzo duże udogodnienie, bo wstyd się przyznać, ale nigdy nie mogę zapamiętać chociażby planu lekcji mojego syna.
W planerze znajdziecie wiele motywujących i jednocześnie wspierających cytatów i sentencji. Poczujecie się tak, jakby siedziała obok was przyjaciółka, która poklepie was po ramieniu lub wypije lampkę wina za zdrowie nowej miłości i nowych, lepszych czasów.
Znajdziecie w nim także harmonogram miesięczny w tzw. pigułce i ten bardziej rozbudowany na kolejnych kartach. To co jest fajne w przypadku organizacji czasu w tym egzemplarzu to to, że możemy tak naprawdę zacząć w dowolnym momencie planować swój czas. Na górze każdej strony znajduje się bowiem miejsce na wpisanie miesiąca. Każdy tydzień kończy się podsumowaniem pod hasłem przewodnim: "wreszcie weekend". Czasem będziecie mieć nieodparte wrażenie, że autorka siedzi w waszej głowie, bo akurat tak jak w planerze, nie chce wam się na przykład prasować. 😃
Momentami nawet trochę będzie was "buntowała", ale tylko i wyłącznie dla waszego dobra. Bo w końcu każdemu potrzebna jest od czasu do czasu odrobina zdrowego egoizmu.
Będzie też szansa na rozgrzeszenie własnych "grzeszków", bo w końcu jest to planer taki jak ty, a której z nas nie zdarza się porzucić diety i zjeść czegoś słodkiego? Autorka poszła o krok dalej i zostawiła wam miejsce na zapisanie niezdrowych, ale pysznych smakołyków (zapewne do wykorzystania w przyszłości 😃).
Podsumowując:

"Planer taki jak ty od Gabrieli Gargaś" to taki "all in one". Znajdziecie w nim: kalendarz, dziennik, przypominacz, organizer, czyli jednym słowem niezbędnik każdej z nas. Polecam nie tylko miłośnikom autorki, ale także tym z was, które szukają nietuzinkowego planera, który nie będzie jedynie miejscem na zapiski spotkań, czy wizyt u lekarza. A teraz będzie chwila szczerości: sama mam problem z używaniem organizera, ale ten jest tak zachęcający, że zaczęłam go już przeglądać i startuję wraz z nowym rokiem. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Czwarta Strona.
https://www.facebook.com/gargasgabriela/
https://www.facebook.com/czwartastrona/


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram

Copyright © NIEnaczytana